Poznajmy się! Kilka słów o nas.
Karolina Gierszewska
psycholog, facylitator CPF IAF, marketingowiec i badacz rynku
Studiowałam psychologię na UJ w Krakowie i na UAM w Poznaniu (specjalizacja; psychologia kliniczna i psychologia zachowań konsumenckich). Skończyłam Szkołę Trenerów Grupowych TROP oraz Szkołę Facylitacji PATHWAYS. Jestem certyfikowanym facylitatorem (IAF Certified™ Professional Facilitator) i akredytowanym konsultantem Insights Discovery®. Współprowadzę Szkołę Facylitacji Pathways w Krakowie.
Specjalizuję się w prowadzeniu warsztatów biznesowych (strategia, planowanie, komunikacja), warsztatach rozwoju efektywności indywidualnej i zespołowej opartych o Insights Discovery®, szkoleniach z efektywności spotkań.
Mam ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach i agencjach (Millward Brown, SAB Miller, NIVEA) w obszarach związanych z: tworzeniem strategii i komunikacji marketingowej, badaniami rynku, New Product Development, projektami Employer Branding, ogólnofirmowymi działaniami rozwojowymi.
Wierzę w partnerstwo i Kontrakt trójstronny (Klient-Facylitator-Grupa). Proces facylitacyjny zaczyna się dla mnie na długo przed tym zanim zbierze się grupa. Zbudowanie porozumienia i relacji z Klientem i uczestnikami procesu przed rozpoczęciem pracy merytorycznej trwa długo (i czasem trzeba Klienta do tego przekonywać), ale jest krytyczne z punktu widzenia celu i efektywności.
Gdy nikt nie patrzy, z zapałem oddaję się budowaniu z klocków LEGO, czytaniu komiksów obyczajowych (i tych dziecięcych też) i eksperymentowaniu z kuchnią koreańską. Jestem mamą bystrego nastolatka i 2 kotów syberyjskich.
Tomasz Kanton
facylitator IAF CPF, strateg, specjalista ds. komunikacji
Studiowałem ekonomię w Instytucie Zarządzania i Marketingu Politechniki Koszalińskiej oraz Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Skończyłem Szkołę Facylitacji PATHWAYS oraz Szkołę Trenerów komunikacji opartej na Empatii. Jestem certyfikowanym facylitatorem (IAF Certified™ Professional Facilitator), współprowadzę Szkołę Facylitacji Pathways w Krakowie.
Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów biznesowych, w tym w szczególności dotyczących strategii i planowania, warsztatach kreatywnych a także w szkoleniach z zakresu marketingu, facylitacji i efektywności spotkań.
Mam blisko 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach i agencjach (SAB Miller, Double Brands, Impuls BTL) w projektach dotyczących strategii marek i ich pozycjonowania, strategii portfela i kanałów sprzedaży, tworzenia planów komunikacji marketingowej, komunikacji i działań PR oraz marketingu bezpośredniego (BTL).
W pracy z grupami kieruję się zasadą: „Podążaj za grupą, zaufaj procesowi”. Lubię testować i rozwijać różne narzędzia pomocne w pracy grupowej.
Prywatnie uwielbiam teatr, polską literaturę współczesną, kocham morze i psy.
Jesteśmy również częścią klastra eksperckiego TEAMTANK – przy dużych projektach wymagających specjalistycznego wsparcia eksperckiego pracujemy z:
Aleksandra Jaworska-Surma
psycholog, magister prawa, strateg i badacz rynku
Doktor psychologii UAM w Poznaniu, a także magister prawa. Absolwentka Bootcamp for Account Planners/ Miami Ad School oraz Szkoły Facylitacji PATHWAYS.
Specjalizuje się w budowaniu strategii marketingowych i strategii marek oraz ich komunikacji i aktywacji uwzględniających ich kontekst biznesowy. Ekspertka w zakresie badań jakościowych oraz ilościowych, jak również analiz zjawisk kulturowych i rozumienia strategii konkurencji dla potrzeb procesów strategicznych. Facylitatorka procesów strategicznych opartych na pracach warsztatowych z klientem. Ma spore doświadczenie w realizacji międzynarodowych projektów badawczych i strategicznych.
Ponad 20 lat doświadczenia w firmach badawczych (Millward Brown-Kantar), działach strategii w agencjach reklamowych (McCann Erickson. DDB, JWT) oraz jako partner w agencji brand consultingowej Corporate Profiles Consulting.
Pracowała m. in. dla: Play, Kompania Piwowarska, VISA, Philips, Eurocash, Agora, McDonald’s, IKEA, Mondelez, Unilever, Nationale Nederlanden, Avon, L’Oreal, 4finance, Nutricia, Santander, Grupy Volkswagen oraz Grupy Pelion. Realizowała także projekty dla instytucji kultury, organizacji pozarządowych i samorządowych.
Olimpia Osińska
ekonomista, strateg biznesowy, marketingowy i komunikacyjny
Ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Odebrała wykształcenie biznesowe w zakresie: Przywództwa w Ashridge Business School, Zarządzania Kluczowymi Klientami w Cranfield School of Management, Zarządzania Wartością w Harvard Business School.
Posiada szerokie doświadczenie komercyjne w strategii businessowej, marketingowej i sprzedażowej. Kreatorka odnoszących sukces strategii portfela businessowego, portfela marek, pozycjonowania i rozwoju marek. Ma ponad dwudziestoletnie w międzynarodowych firmach zarówno w lokalnych operacjach na różnych rynkach europejskich i pozaeuropejskich, jak i w strukturach regionalnych. Leader projektów zmiany kultury organizacyjnej, zarządzania wynikami pracy, efektywności operacyjnej oraz procesu rozwoju pracowników.
Specjalizuje się w strategii oraz planowaniu biznesowym i marketingowym, komunikacji i zmianach w organizacji.
Pracowała m. in dla: Kompania Piwowarska, SABME, Pivovary Topvar, Industria La Constancia, Enea, Tetra Pak, Mlekpol, Hortex, Dr Gerard, Bunge, PepsiCo, Bacardi-Martini, Eurocash, Wonga, Żabka Polska, Philips.
Małgorzata Kołakowska
socjolog, facylitator, change manager, konsultant
Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Certyfikowany Prosci Change Manager (Silfra member of BPI Group) i certyfikowany facylitator (Szkoła Facylitacji PATHWAYS i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie). Mentor biznesu w Programie Mentoringowym w Fundacji Liderek Biznesu.
Jest praktykiem biznesu, z ponad 16 letnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami projektowymi i zespołami HR w międzynarodowych korporacjach.
Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z obszarami rekrutacji i oceny kompetencji kadry zarządzającej. Posiada doświadczenie w budowaniu wizerunku pracodawcy, zarządzania procesami HR, zarządzania zmianą podczas fuzji i synergii, projektowania i doskonalenia struktur organizacyjnych oraz tworzenia programów outplacementowych i rozwojowych, wzmacniających kompetencje menedżerskie.
Od 4 lat aktywny facylitator, pomaga liderom angażować zespoły, aby efektywnie wypracowywały i realizowały stojące przed nimi wyzwania biznesowe.
Aktywny sportowiec, lubi gry zespołowe (koszykówka i siatkówka).
Pracowała m.in. dla: Pepco, Payback, CEWE, Red Bull, SIEMENS, PLAY, Veolia Group, ICT Poland, Fortum, ADAMED Group, reBuy Polska, dr Gerard, DSV.
Małgorzata Englert
psycholog, socjolog, specjalista i strateg marek
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Psychologii (psychologia społeczna) i Socjologii.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie marketingowe zdobyte w dużych korporacjach konsultingowych (min. Deloitte) i reklamowych (min. Ogilvy, Publicis) na stanowisku senior stratega/konsultanta.
Specjalizuje się w pozycjonowaniu i rozszerzeniu marek, budowaniu architektury marek i portfolio, strategii komunikacji wraz z planem aktywacyjnym oraz prowadzeniem procesu planowania marketingowego. Posiada bogatą wiedzę i umiejętności związane z badaniami konsumenckimi (ilościowymi i jakościowymi), analizą konkurencji i danych sprzedażowych oraz prowadzeniem szkoleń i warsztatów.
Jest współautorką procesu planowania marketingowego dla marki Philips, który stał się standardem planowania dla wielu kategorii i krajów na świecie. Jest także liderem projektu wdrożenia nowej metodologii.
Pracowała m.in. dla: Philips Consumer Lifestyle (w tym Saeco, Sonicare), Luminaire & Healthcare, Eurocash (Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek), Agora, Dr Gerard, Indykpol, Kompania Piwowarska, Pekao S.A., GE Money Bank, Orlen / Bliska, LOT, Mondelez / Kraft, Unilever, BAT, Avon, Nestle.